Dlaczego potrzebujesz polisy turystycznej?

Turystyka
Dlaczego potrzebujesz polisy turystycznej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli wybierasz się na zagraniczny urlop, z całą pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo w tych niepewnych czasach. W końcu pandemia nie odpuszcza, a ryzyko zachorowania wciąż jest wysokie. W tym tekście opowiemy Ci o polisie turystycznej oraz tym, dlaczego powinieneś ją wykupić przed wyjazdem na urlop.

Ile zapłacisz za polisę?

Ciężko odpowiedzieć na tak zadane pytanie, ale zazwyczaj koszt polisy turystycznej nie przekracza kilkudziesięciu złotych za dzień. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych warunków, jakie uda Ci się uzyskać. Jeśli jednak chcesz poznać cenę ubezpieczenia przed podjęciem ostatecznej decyzji, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, który pomoże Ci szybko i zorientować się w dostępnych ofertach: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną?

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych powodów, które sprawiają, że ubezpieczenie turystyczne powinno znaleźć się na liście spraw do załatwienia przed wyjazdem.

Koszty leczenia

Jeśli podczas urlopu zachowujesz i będziesz potrzebować opieki medycznej, otrzymasz pomoc w publicznych i prywatnych klinikach i to całkowicie za darmo. Wszelkie koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela.

OC w życiu prywatnym

Wypadki zdarzają się każdemu, ale wiedz, że można się do nich w pewnym sensie przygotować. W sytuacji, gdy spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie, dzięki polisie turystycznej unikniesz finansowych konsekwencji. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania wszystkim ofiarom i zamknie w ten sposób całą sprawę.

NNW

Nieszczęśliwe zdarzenia mogą wydarzyć się zawsze i wszędzie. Jeśli w wyniku takiej sytuacji Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz pomoc w postaci środków finansowych na leczenie lub rehabilitację. W najgorszym przypadku, czyli w razie Twojej śmierci, pieniądze trafią do rodziny lub przyjaciół, których wskażesz w umowie.

Ochrona bagażu podróżnego

Chaos panujący na lotniskach to idealne środowisko dla wszelkiego rodzaju złodziei. W przypadku, gdy Twoje walizki zaginą lub zostaną skradzione, będziesz mógł liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Warunkiem udzielenia Ci pomocy jest jednak przedstawienie ubezpieczycielowi paragonów, stanowiących dowód poczynionych zakupów.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji wyjazdu

Dzisiejsza sytuacja jest wyjątkowo niepewna i trudno cokolwiek planować. Jeśli zdarzy się tak, że będziesz zmuszony zrezygnować z wyjazdu część poniesionych przez Ciebie kosztów może zostać ubezpieczona. Wystarczy tylko, że wykupisz polisę turystyczną.

Zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantuje szereg korzyści oraz kompleksową ochronę na czas Twojego urlopu. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest bardzo ważne i zaniedbywanie tego aspektu może prowadzić do poważnych konsekwencji. Zwróć na to uwagę szczególnie, gdy Twój wyjazd ma charakter sportowy i zamierzasz spędzać aktywnie czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pielęgnacja ogrodów z agrowłókniną: Skuteczna ochrona roślin
Pielęgnacja ogrodów z agrowłókniną: Skuteczna ochrona roślin
Agrowłóknina: Skuteczna ochrona roślin w ogrodzie. Czytaj, by dowiedzieć się więcej!
Rewolucja jest coraz bliżej – nadchodzi Internet kwantowy
Rewolucja jest coraz bliżej – nadchodzi Internet kwantowy
Żyjemy w czasach wielkiej informatycznej rewolucji, ale niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że być może najciekawsze jeszcze przed nami.
Z jakiego kamienia szlachetnego wybrać pierścionek zaręczynowy?
Z jakiego kamienia szlachetnego wybrać pierścionek zaręczynowy?
Poznaj zalety topazu, odkryj jego unikalne własności i dowiedz się, jak zdecydować, czy to idealny kamień na zaręczyny.
Ostatnie wpisy