Ogród z jacuzzi. Aranżacje, inspiracje i pomysły

Ogród
Ogród z jacuzzi. Aranżacje, inspiracje i pomysły
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dodanie do swojego ogrodu jacuzzi może okazać się znakomitym pomysłem. To dlatego, że element będzie nie tylko wpływał na podwyższenie jakości użytkowania przestrzenii, ale również z tego względu, że otworzy dodatkowe możliwości w kontekście zaaranżowania terenu. U nas znajdziesz aranżacje, inspiracje i pomysły na ogród z jacuzzi!

Pierwsza kwestia – czy warto zdecydować się na ogród z jacuzzi?

Na samym początku powiedzmy więcej na temat tego, czy jacuzzi jest rzeczywiście dobrym pomysłem. Gorąca kąpiel w ogrodzie jest traktowana jako duży luksus. Wiele osób decyduje się nie tylko na to, aby korzystać z jacuzzi w lecie, ale także w zimie, co stanowi prawdziwą atrakcję.

Nie można też nie wspomnieć o wielu benefitach związanych z korzystaniem z jacuzzi. Do zdrowotnych zaliczają się te dotyczące uśmierzania bólu i sprzyjające regeneracji, co może okazać się ważne dla sportowców czy osób zmagających się z przypadłościami dotyczącymi, na przykład zapalenia stawów. Dodatkowo przyjemna kąpiel z bąbelkami łagodzi stres psychiczny.

Oprócz prozdrowotnych właściwości jacuzzi może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o spotkania towarzyskie. Letnia zabawa w ciepły wieczór zostanie wydatnie urozmaicona o bąbelki i wodę. Dzięki temu spotkanie ze znajomymi, zabawa z dziećmi lub wieczór z partnerem będzie jeszcze atrakcyjniejszy.

Do tego wszystkiego dochodzi finalna kwestia, czyli większe możliwości odnośnie aranżacji, inspiracji i pomysłów, z jakich można skorzystać, włączając jacuzzi do swojego ogrodu. Na szczęście, ten element wyposażenia może zostać wpasowany w praktycznie każdą wizję.

Aranżacje z jacuzzi w ogrodzie

Do dwóch najpopularniejszych rozwiązań zalicza się montowanie jacuzzi w części centralnej ogrodu lub w pobliżu tarasu. W pierwszym przypadku można pokusić się na obsadzenie urządzenia roślinami lub dodanie specjalnej ścieżki, która będzie prowadziła wyłącznie do jacuzzi.

Sprawdzą się tutaj małe iglaki. Mogą to być rośliny takie jak na przykład miniaturowy świerk biały Laurin czy Conica, świerk serbski, jodła górska czy cyprysiki. Okazy dobrze sprawdzą się w otoczeniu jacuzzi nie tylko ze względu na piękny wygląd, ale także dlatego że stosunkowo trudno je uszkodzić, na przykład wchodząc lub wychodząc z jacuzzi lub bawiąc się w okolicy urządzenia czy po prostu przemieszczając się.

Z kolei w przypadku jacuzzi ogrodowego montowanego na tarasie istnieją dwie opcje: urządzenie może być stojące lub wbudowane w posadzkę. W pierwszym przypadku dobrze będzie dodać w okolicy nieduże rzeźby, imitujące greckie lub orientalne dzieła sztuki. Pomoże to uzyskać relaksujący klimat, a także pozwoli oddzielić wizualnie przestrzeń wokół jacuzzi.

Z kolei w drugim przypadku można zdecydować się na obramowanie jacuzzi dodatkowymi płytkami lub drewnianymi belkami. Dzięki temu każdy, kto pojawi się na tarasie, od razu zwróci uwagę na urządzenie. Oprócz tego elementy spełnią funkcję praktyczną. Decydując się na produkty o powierzchni antypoślizgowej, właściciel zwiększy bezpieczeństwo korzystających i zapobiegnie np. nieoczekiwanej kontuzji.

Czy warto mieć jacuzzi w ogrodzie?

Jacuzzi w ogrodzie to zdecydowanie dobry wybór dla osób, które chcą mieć więcej opcji spędzania wolnego czasu, relaksu i zabawy. Urządzenie świetnie nadaje się do tworzenia ciekawych aranżacji. Z tego powodu, jeśli ktoś dysponuje odpowiednimi funduszami i ma pomysł na zaplanowanie wyglądu otoczenia jacuzzi w ogrodzie, to powinien mocno rozważyć taką inwestycję.

Zdj. główne: Peter Schulz/unslash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzątanie osiedli przez specjalistyczną firmę – jakie usługi mogą oferować?
Sprzątanie osiedli przez specjalistyczną firmę – jakie usługi mogą oferować?
Sprzątanie osiedli przez specjalistyczną firmę to ważny i nieodzowny element utrzymania czystości i porządku w naszych społecznościach.
Przytulna kuchnia: Twórz ciepłą i gościnną przestrzeń w domu
Przytulna kuchnia: Twórz ciepłą i gościnną przestrzeń w domu
Twórz wyjątkową atmosferę w swojej kuchni dzięki urokowi drewnianych krzeseł!
Poradnik, jak wybrać idealne narzędzia do przygotowania domowej tarty i mielonego mięsa
Poradnik, jak wybrać idealne narzędzia do przygotowania domowej tarty i mielonego mięsa
Przygotuj smakowitą tartę i mielone mięso w domu dzięki naszemu przewodnikowi. Dowiedz się, jakie narzędzia będą kluczowe w twojej kuchni.
Ostatnie wpisy