Gadżety do ogrodu, które pokocha każdy działkowicz

Ogród
Gadżety do ogrodu, które pokocha każdy działkowicz
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon działkowy już za pasem, ale posiadanie działki to nie tylko opalanie się i grille. Prace ogrodowe to ciężka praca, którą jednak można sobie na kilka sposobów ułatwić. Oto kilka gadżetów dla zapalonych działkowiczów.  

Gadżety praktyczne

Każdy ogrodnik potrzebuje czasem nowego sprzętu lub gadżetu, który ułatwi mu pracę przy roślinach. Taki sprzęt może być świetnym pomysłem na prezent. Przyjęło się, że praktyczny prezent jest zazwyczaj prezentem nietrafionym, ale wcale nie musi tak być. Do dawania podarunków typowo przydatnych musimy podejść kreatywnie. Nowy zestaw narzędzi ogrodniczych może być niesamowicie personalnym prezentem, jeśli na rączkach sprzętów pojawi się dedykacja dla obdarowanej osoby. Tak ze zwykłej łopatki, grabek, motyki i szpikulca robi się piękny i osobisty prezent dla cioci Helenki.

Łopatka ogrodowa wypełniona ziemią
(fot. Neslihan Gunaydin, źródło: unsplash.com)

Nieco bardziej pomysłowym gadżetem, który z pewnością ułatwi pracę miłośnikom pracy na działce, jest pas na narzędzia ogrodnicze. Dzięki niemu nie tylko wszystkie potrzebne rzeczy będziemy mieli pod ręką, lecz także nasze ubranie nie ucierpi tak mocno. Pas ma bowiem formę zbliżoną do fartucha, który będzie chronił naszą dolną garderobę przed plamami z ziemi i trawy. Taki pas także może być świetnym prezentem, w Internecie można zamówić spersonalizowany pas z wybranym przez nas napisem. Jeśli brak nam pomysłu, możemy także wybrać coś spośród gotowych napisów, które z pewnością przypadną do gustu amatorom ogrodnictwa.

Gadżety dla miłośników natury

Osoby kochające pracę z roślinami, zazwyczaj są też miłośnikami zwierząt lub przynajmniej są świadomi i doceniają pożyteczność owadów w ekosystemie. Dla takich działkowiczów niemałą gratką będzie posiadanie domku dla owadów. Takie domki to piękna ozdoba, a dodatkowo są dostępne w wielu różnych rozmiarach, więc dla każdego ogrodu znajdzie się odpowiedni. Domek dla owadów to gadżet, który nie dość, że zdobi naszą działkę i daje nam możliwość obserwowania owadów, to jeszcze jest pożyteczny dla naszego ogrodu, który będzie zapylany przez rezydentów domku. Ponadto stawianie domków dla owadów jest bardzo polecane przez ekologów, którzy podkreślają ogromną rolę owadów w naszym środowisku.

Pszczoła na żółtym kwiatku w skali makro
(fot. Dmitry Grigoriev, źródło: unsplash.com)

Ciekawym gadżetem jest też biurkowy „zestaw małego ogrodnika”. To mała skrzynka z roślinami z dołączonym zestawem miniaturowych narzędzi. To atrakcyjny gadżet dla miłośników prac ogrodowych, zamkniętych w biurze przez osiem godzin dziennie. Taka namiastka ogrodu na firmowym biurku zdecydowanie umili zapalonemu ogrodnikowi pobyt w pracy.

Gadżety nawiązujące do ogrodnictwa

Taczka ogrodnicza na działce
(fot. Jörg Hofmeier, źródło: unsplash.com)

Internet obfituje w personalizowane gadżety, a wśród nich można znaleźć i takie, które nawiązują do ogrodnictwa. Koszulki, kubki, fartuchy i notesy z cytatami o ogrodach i ogrodnikach to ciekawa propozycja i świetny sposób, żeby pochwalić się swoją miłością do działki w codziennym życiu. Taki kubek, z którego pijemy kawę w pracy, może być na przykład okazją do rozpoczęcia rozmowy z innym działkowiczem. Dzięki takiemu akcentowi w codziennej garderobie możesz też dać się lepiej poznać osobom z Twojego otoczenia.

Można również kupić wiele przedmiotów codziennego użytku w kształtach nawiązujących do roślin lub narzędzi ogrodniczych. W sklepach internetowych można znaleźć na przykład zestaw przyborów biurowych w kształcie grabek, łopatek czy doniczek z roślinami. To ciekawy sposób, żeby wprowadzić do swojego codziennego życia humorystyczne akcenty, będące nawiązaniem do naszej pasji.

Ogrodnictwo to bardzo wciągające hobby, które pochłania w pełni swoich pasjonatów – i dobrze! Piękny ogród lub działka to wielki powód do dumy, więc dlaczego nie pochwalić się swoją pasją? Gadżety związane z ogrodnictwem to świetny sposób, żeby pokazać swojemu otoczeniu, że jesteś zapalonym działkowcem. Dodatkowo, niektóre sprzęty mogą ułatwić Ci pracę w ogrodzie lub pięknie go ozdobić. Cieszmy się naturą!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 rzeczy, które musisz mieć w swoim ogrodzie
5 rzeczy, które musisz mieć w swoim ogrodzie
Ogród to miejsce, w którym możemy odpocząć, wyciszyć się i cieszyć się pięknem natury. Dlatego warto zadbać o jego estetykę i wyposażenie, aby nasze doznania były jeszcze bardziej intensywne. 
Jak dobrać wyjątkowe szpilki do naszej stylizacji – praktyczne porady na podstawie katalogu Brilu
Jak dobrać wyjątkowe szpilki do naszej stylizacji – praktyczne porady na podstawie katalogu Brilu
Odkryj sekrety dobierania perfekcyjnych szpilek do Twojego outfitu. Skorzystaj z praktycznych wskazówek opartych na najlepszych stylizacjach z katalogu Brilu.
Zrozumienie i radzenie sobie z objawami niezauważalnej tętniczki we współczesnym świecie pracy
Zrozumienie i radzenie sobie z objawami niezauważalnej tętniczki we współczesnym świecie pracy
Poznaj i zrozum objawy niezauważalnej tętniczki w środowisku pracy i dowiedz się, jak skutecznie sobie z nimi radzić.
Ostatnie wpisy