Najlepsze spływy kajakowe na Warmii i Mazurach

Najlepsze spływy kajakowe na Warmii i Mazurach
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Warmia i Mazury to region słynący z malowniczych krajobrazów, jezior i rzek, co czyni go doskonałym miejscem dla miłośników wodnych atrakcji. Wiele osób decyduje się na spływy kajakowe po tych okolicach, aby w pełni cieszyć się urokami natury. W tym artykule przedstawimy kilka z najlepszych warmińsko-mazurskich tras, które pozwolą na świetną zabawę w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Spływ po rzece Krutynia

Krutynia to jedna z najpiękniejszych rzek na Mazurach. To idealne miejsce dla osób chcących wypłynąć w spokojne i urokliwe rejony. Trasa rozpoczyna się w Sorkwitach, a kończy w miejscowości Ruciane-Nida. Podczas spływu można podziwiać malownicze krajobrazy, a także zobaczyć wiele ciekawych miejsc, takich jak Łuknajno — rezerwat ornitologiczny, czy jezioro Bełdany. 

Spływ po Drwęcy

Drwęca to inna popularna rzeka na Warmii i Mazurach. Trasa rozpoczyna się w Działdowie, a kończy w Elblągu. Rzeka jest stosunkowo spokojna, dzięki czemu jest idealna dla początkujących kajakarzy. Na trasie zobaczyć wiele ciekawych zabytków, takich jak zamek w Działdowie czy kościół w Świątkach.

Spływ po rzece Łyna

Trasa po rzece Łyna rozpoczyna się z kolei w Olsztynie, a kończy w Nidzicy. Jest też stosunkowo spokojna, dzięki czemu idealnie nada się dla początkujących kajakarzy. Podczas spływu można podziwiać piękne krajobrazy i zobaczyć wiele ciekawych zabytków, takich jak zamek w Olsztynie czy kościół w Starym Dębowcu.

Spływ po rzece Pisa

Trasa po tej rzece rozpoczyna się w miejscu Ruciane-Nida, a kończy w miejscowości Pisz. Spływ nie powinien sprawić problemów nawet tym niedoświadczonym entuzjastom kajakarstwa. Podczas trasy można podziwiać piękne krajobrazy i przepłynąć w okolicy kościoła w Rucianem-Nidzie czy obok ruin zamku w Piskach. W trakcie spływu kajakowego po rzece Pisa warto też zahaczyć o jezioro Roś, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce.

Spływ po Wel

Trasa po Wel rozpoczyna się z kolei w Ryn, a kończy w Płoskini. Rzeka nie jest wartka, dzięki czemu niedoświadczeni kajakarze też sobie poradzą. Podczas spływu można podziwiać pałac w Ryńsku czy kościół w Płoskini.

Jak widać Warmia i Mazury to region, który zachwyca pięknymi krajobrazami, jeziorami i rzekami, co czyni go idealnym miejscem dla miłośników spływów kajakowych. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kajakarzem, czy doświadczonym wioślarzem, spływ kajakowy Mazury po rzece Krutynia, Drwęca, Łyna, Pisa i Wel z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać doskonały prezent dla miłośnika adrenaliny?
Jak wybrać doskonały prezent dla miłośnika adrenaliny?
Rozważasz, jaki prezent będzie idealny dla osoby lubiącej dawkę adrenaliny? Odkryj nasze pomysły na niezapomniane upominki, które zapewnią niesamowite emocje i wrażenia!
Przytulna kuchnia: Twórz ciepłą i gościnną przestrzeń w domu
Przytulna kuchnia: Twórz ciepłą i gościnną przestrzeń w domu
Twórz wyjątkową atmosferę w swojej kuchni dzięki urokowi drewnianych krzeseł!
Gadżety do ogrodu, które pokocha każdy działkowicz
Gadżety do ogrodu, które pokocha każdy działkowicz
Sezon działkowy już za pasem, ale posiadanie działki to nie tylko opalanie się i grille. Prace ogrodowe to ciężka praca, którą jednak można sobie na kilka sposobów ułatwić.
Ostatnie wpisy